NIKEE MINECRAFT
NIKEE - superhry online zdarma NIKEE - wallpapers na plochu 1600x1200 NIKEE - obrazky na plochu 1280x1024 NIKEE - tapety na plochu 1024x768 NIKEE - MP3 zdarma, videoklipy, texty NIKEE - Red Dwarf online videa, Cerveny Trpaslik NIKEE.net - zabava pro vsechny NIKEE - sms zdarma NIKEE - vtipy kreslene a psane NIKEE - horoskopy NIKEE - Futurama online videa NIKEE - South Park online videa NIKEE - Simpsonovi online videa

     Reklama

     AONN.cz

NIKEE Obrazky - wallpapers, tapety na plochu PC na nikee.net
 Jak přežít

Začátečnická příručka
Nemáte-li ponětí, jak začít vaší cestu v Minecraft, pak je tato začátečnická příručka dobrou volbou! Zde se naučíte, jak přežít první noc.

Jelikož je Minecraft hrou s otevřeným světem, není zde žádná definovaná a předem určená cesta. Každopádně, jedno téma je společné u všech hráčů: je potřeba se najíst a vyhnout se (později bojovat) mobům, kteří se spawnují v temných zákoutích (nebo jeskyních) a nebo po západu slunce.

Před začátkem první noci, budete potřebovat sehnat dřevo a vytvořit si nějaké nářadí. Poté vykopete kamení pro vytvoření lepšího nářadí. Poté budete chtít najít dočasný úkryt, aby jste se měli kde schovat. Na začátku je důležité získat dřevěné uhlí nebo pokud možno uhlí, protože pomocí něho budete péct maso a tvořit pochodně.

Vlna a následná výroba postele je volitelná, ale je "velmi" užitečná pro přeskočení noci a vyhnutí se monstrům. Když pracujete v podzemí, sbírejte všechno, později to může být užitečné.

Potřebujete sehnat suroviny a najít nebo vytvořit postel nebo úkryt před začátkem noci, protože pak vylézají monstra. Je dobré pracovat rychle, protože den v Minecraftu trvá přibližně deset minut a noc dalších deset minut. (od soumraku do úsvitu)

V noci budou hlavním nebezpečím monstra. Dobrý nápad je sehnat suroviny a vytvořit světlo ve vašem přístřeší hned první den. Pokud hrajete poprvé, nesnažte se hned bojovat s příšerama! Nejhorší způsob, jak brzy zemřít, je snaha lovit příšery bez tréninku, meče a brnění!

Kopání a těžba
Jedna z hlavních věcí, kterou v Minecraftu děláte (věrně svému jménu) je dolování. Slova se mohou měnit, ale i když budete bouchat do stromu, kopat hlínu nebo kutat kámen či rudy, pokaždé je to to samé: Připravte si vhodný nástroj (kterým může být i vaše pěst), zamiřte na blok a držte levé tlačítko myši, dokud se blok "nerozbije" a nespadne z něj předmět, který můžete vzít. Pokud rozbití něčeho trvá dlouho, tak pravděpodobně nemáte správné nářadí, (výjimku tvoří obsidián, ten trvá déle vykutat) tak přestaňte do bloku mlátit, protože z něj jinak nic nevypadne.

Pravidla pro nástroje jsou následující:
 • Použitím vhodného nástroje bude rozbití bloku značně rychlejší. Dřevo a hlína nutně nástroje nepotřebují, můžete je rozbít rukou, ale s nástroji to jde rychleji. Všimněte si, že rozbíjet bloky s jiným nástrojem trvá stejně dlouho jako rozbíjet ho pěstí.
 • Pro hlínu, písek, štěrk, sníh a sněhovou pokrývku je lopata. Ze sněhu a sněhové přikrývky nic nevypadne, použijete-li něco jiného.
 • Pro dřevo a dřevěné výrobky je sekyra.
 • Pro kámen a rudy, je krumpáč (vaše pěst nebo jiné nářadí blok rozbije, ale nic z něj nevypadne).
 • Čím lepší nářadí, tím rychlejší těžba a pomalejší zničení nástroje.
 • U lepších krumpáčů můžete sbírat i pokročilé rudy (seznam rud je dole). Nejprve jsou nástroje dřevěnné, pak kamenné později železné a i diamantové. (Zlaté také existují, ale brzy se opotřebují. Tolik toho nevytěží a brzy se zničí.)
 • Uhlí a kámen mohou být těženy dřevěným (nebo zlatým) krumpáčem.
 • Železo a lapis lazulí potřebuje kamenný krumpáč.
 • Všechny ostatní rudy potřebují železný nebo lepší krumpáč.
 • Obsidián může být vytěžen pouze diamantovým krumpáčem.
Zlaté pravidlo Minecraftu

Nikdy nekopej přímo dolů (nebo nahoru).

Je možné stát na bloku a zároveň ho ničit. Jakmile ho zničíte, spadnete do toho, co je pod ním. Problém je, že jakmile se dostanete pod povrch (někdy i na něm), je veliká pravděpodobnost, že to co je pod ním, může být jeskyně, do které spadnete (zraní vás to) a můžou v ní být monstra. Horší je, když spadnete do lávy - obvykle skryté v podzemí, ale můžete narazit i na lávová jezírka. Láva vás hodně zraní a zapálí (což sebere ještě více zdraví). Pokud do lávy spadnete, snažte se co nejrychleji dostat pryč a pokud možno, skočit do vody. (Nebo alespoň dostat se z lávy, než uhoříte, aby vám neshořelo i všechno vaše vlastnictví. Pokud přežijete pád do jeskyně, měli byste se prokopat zpět na povrch (zkuste vytvořit schodiště). Pokud kopete dolů, je lepší kopat tunel 2x1, abyste viděli, co se skrývá pod blokem, na kterém nejste.

Kopání přímo nahoru je méně nebezpečné, ale můžete podkopat blok pod lávou či vodou (která se vylije na vás) a nebo písku/štěrku (který na vás spadne a zasype vás). Dokonce i voda vás může zabít, například spláchnutím do nebezpečných míst. Všimněte si, že láva nebo voda kape skrze blok hned pod ní, ale ani to není dostatečné varování. Poněkud zvláštně, kopání nahoru je bezpečnější v tunelu 1x1, pokud pokládáte žebřík nad sebe. Pokud pak narazíte na lávu nebo vodu, jednoduše slezte o něco níže na žebříku, protože přes žebřík se voda nedostane (a ani neshoří). Samozřejmě je zde stále obava ohledně jeskyní s monstry.

Smrt a první úkryt
Když v Minecraftu zemřete, všechny předměty ve vašem inventáři se rozprostřou v okolí vaší smrti bez ohledu na to, kde se znovu objevíte. Až budete spát v posteli, objevíte se max. 10 bloků od ní. To platí i pro vaši první hru, takže se můžete objevit kdekoliv v okolí 20 bloků od místa prvního vstupu do světa.

Tradiční postup je, postavit svůj úkryt blízko spawnu, protože když zemřete, snadno ho zase najdete nebo se v něm dokonce objevíte. Dokonce i se změnou tohoto bodu, je dobré mít svůj úkryt poblíž. Každopádně problémem je, že pokud zemřete v okolí spawn bodu, vaše předměty můžou zmizet, zatímco se pokusíte přežít noc.

V každém případě, "váš" první úkryt by měl být jednoduchý. I kdyby se jednalo jen o díru. To proto, abyste strávili co nejméně času stavbou úkrytu a co nejvíce hledáním surovin. Pokud máte několik desítek bloků hlíny (a hlavně, pokud nemáte pochodně), je v pořádku strávit pár nocí v úkrytu s postelí a pár pilíři.

Jako každá položka v Minecraftu, i předměty, které z vás vypadnou když zemřete, zmizí po pěti minutách. Pokud jste od nich 180 a více bloků daleko, tak jste mimo poloměr aktualizace bloku. Problém je, že když zemřete v noci, budete je hledat beze zbraní a brnění, takže riskujete, že vás znovu zabijí a nebo se budou kolem místa spadnutých věcí potulovat monstra. Může se i stát, že někdo z monster sebere něco z vašich spadnutých věcí a použije je proti vám! A pokud se objevíte blízko místa vaší smrti, tak může pětiminutový časovač rychle vypršet, než se k věcem dostanete a získáte je zpět.

Kombinování těchto problémů může vést k vytvoření nové strategie, tedy alespoň ve hře pro jednoho hráče. Stále si můžete označovat spawnovací místo, ale i tak se můžete objevit 20 bloků od místa označení. Pokud se objevíte dvacet bloků od spawn místa, vaše předměty budou někde okolo, ale monstra nebo něco jiného vás může znovu zabít. Takže, když získáte zpátky své věci, zkuste se dostat alespoň 200 bloků pryč předtím než postavíte svůj úkryt. Pokud jste zemřeli v noci a čekali až do rána, než monstra zmizí, tak se zkuste na místo podívat a doufat, že předměty už nezmizely.

Nicméně, výše uvedené řádky platí pouze tehdy, pokud jste ještě nepoužili postel v zabezpečeném úkrytu. Poté, co jste tak učinili, máte novou možnost: Pokud zemřete v noci, objevíte se vedle postele, takže můžete jít spát a vstát další ráno - předměty nezmizí, zatímco jste spali. Může se stát, že vaše postel bude kousek od místa ohrožení, alespoň se však neobjevíte venku v noci.

Jídlo a hlad
Když máte nařádí a úkryt, vaší další prioritou je jídlo. Než dostanete hlad, tak to bude chvíli trvat, takže by to neměl být problém prvního dne, popřípadě si můžete sehnat například jídlo, které seženete. Ačkoliv, až se začnete pohybovat po okolí, váš food bar začne klesat. Pokud váš ukazatel hladu spadne pod 90%, nebude se vám automaticky regenerovat zdraví, a pokud pod 30%, nemůžete sprintovat. Pokud ukazatel hladu vyprší úplně, začnete ztrácet zdraví. Pokud jste v Hard mode (a začátečníkem nejste), nemůžete hlady "zemřít", ale zdraví vám klesne na 1 srdcový bod. V normální nebo nejlehčí obtížnosti klesnete na polovinu zdraví , a zanechá vás to více zranitelné.

Chození, dolování, pokládání bloků, všechno to stojí energii, ale všechno z tohohle minimálně v porovnání s položkami uvedenými níže. Tam jsou věci, které způsobují nejvíce ztráty hunger.
 • Léčení poškození jakéhokoliv druhu. Vyvarujte se pádům z výšky více než 3 bloků, topení se nebo jiným aktivitám beroucí zdraví, protože léčení stojí "hodně" hladu. Obzvláště se vyhněte...
 • Boj: Útočení nebo bránění se mobům, oboje stojí hlad, jeětě předtím, než se začnete léčit. (10 ran v obou směrech zápasu (útok i obrana) stojí nebo obnoví , jeden srdcový bod.) Budete muset porazit nějaká zvířata a v boji si počínat opatrně.
 • Sprinting. Pokud dvakrát stisknete klávesu (W defaultně), budete sprintovat. Pohybujete se tak rychleji, ale stojí to hodně jídla, obzvláště, pokud běžíte daleko. (30 uběhnutých metrů odpovídá léčení .)
 • Jumping. Je zřejmé, že někdy budete potřebovat skákat nebo to obejít, ale neskákejte náhodně a zbytečně. (15 skoků odpovídá ) Skoky při sprintu jsou obzvláště drahé, čtyřikrát více než normální skok.
Všimněte si, že když máte plné zdraví, jenom stojíte, nepojujete, nehýbete se, netěžíte, nepotřebujete další jídlo. To je proto, když naleznete bezpečné místo, můžete zde zůstat čekat a neplýtvat jídlo, dokud neskončí noc, bouřka nebo růst plodin či zvířat.

Začátek hry
Když začnete hru, někde se objevíte. Trochu se porozhlédněte. Toto je důležitá oblast, kde se objevíte, když zemřete. Je proto dobrých nápadem si jí označit, vykopáním X z hlíny nebo písku, poté použitím hlíny nebo písku ke stavbě pilíře uprostřed. Pokud stojíte na kamenech, podívejte se po nějaké hlíně, zapamatujte si, kde jste a postavte zde pilíř.
Snadný začátek
 • Pokud jste obklopeni pískem a stojíte na něm, jste nejspíše v poušti. Po označení spawnovacího bodu, zamiřte na nějaké vyvýšené místo pro rozhlédnutí se po zeleném údolí nebo stromech. (Kaktusy a cukrová třtina se nepočítá). Zamiřte tím směrem pro zisk dřeva. Pokud žádný takový biom nevidíte, vydejte se libovolým směrem a občas se zastavte na vyvýšeném místě pro rozhled.
 • Pokud jste na ostrově, obklíčeni vodou tak daleko, jak dohlédnete, nacházíte se uprostřed oceánu. Jedná se o velice těžký začátek, ale pokud nechcete pouze smazat svět a začít znovu, můžete prostě plavat, dokud nenajdete nějaký ostrov.
 • V obou případech, "rozhlédnutí se" je dobré pro zvýšení dokreslené vzdálenosti.
 • Pokud při dívání se kolem, spatříte "fialový" ostrov, vaše hra se stane o poznání lehčí. Na houbovém biomu se neobjevují monstra. Mohou stále chodit z jiných biomů, ale když zamíříte doprostřed tohoto, můžete v klidu noc strávit venku. S miskou, můžete dostávat jídlo zdarma z houbokrav, které zde žijí. Každopádně, jediná věc, která tomuto biomu chybí, je dřevo. Takže předtím, než sem zamíříte, podívejte se jinde po dřevě a kamenech.
 • Pokud uvidíte při rozhlížení domy a farmy, jste poblíž Village. Je to dobré místo pro začátek, "pokud" si můžete vytvořit postel. Farmy jsou dobrými zásobami jídla prozatím a můžete obchodovat s vesničany, a pokud je zde kovárna, najdete v ní bonusovou truhlu. Také můžete získat hodně dřeva "bez" zničení tohoto místa (zkuste nahradit dřevo prkny). "Ačkoliv", důležité je zabránit potlukování se v noci ve tmě, protože zombie se zde objevují a mohou zabít vesničany. Tomu se můžete vyvarovat vytvořením postele (viz. dole) a prospat celou noc, aniž byste museli město před příšerami bránit.
 • Nejsou-li zde žádné ovce, podívejte se po lampách ve vesnicích - černý blok na vrcholku tyčí je z vlny (rozbijete je rukou).
 • Pokud nemáte dostatek vlny pro postel, vaše nejlepší (a první) volba je dostat se pryč od vesnice (okolo 150 bloků) před západem slunce, (nebo druhá nejlepší možnost), strávit vaší první noc na dlouhém pilíři, alespoň 40 bloků nebo více (64 je ještě lepší). Před začátek druhé noci se vám možná podaří najít více vlny....
 • Když se ocitnete uprostřed biomu s "velice" vysokými stromy a listím na zemi, tak jste našli džungli. Džungle je dobrým místem pro začátek, protože jsou zde všude vysoké stromy, ovšem je také snadné se ztratit. Také stavění zde není příliš lehké. Džungle je jediným biomem, kde najdete oceloty (potřebujete rybu k jejich ochočení) a kakaové plody.
 • Jestliže se ocitnete v biomu s malými a tmavými stromy, jste vI Roofed Forest. Tento biom je obzvláště nebezpečný, protože spousta listí může zapříčinit hojnost objevu monster, i přes den. Každopádně tento biom poskytuje dostatek zásob dřeva a přírodně se tu objevují obrovské houby, které se dají využít do houbové polévky a pro úkryt na noc.
 • V Minecraftu je hodně biomů, pro více informací se podívejte na stránku Biomy.

     Reklama

     Spřátelené Weby

1HRY.cz - hry online zdarma NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys


kontakt - © Nikee 2005
NIKEE - griffinovi online videa NIKEE - Pratele online videa NIKEE - crack NIKEE - Krok za Krokem online videa NIKEE - happy tree friends NIKEE - Kdo prezije - Survivor NIKEE.net - zabava pro vsechny NIKEE - Fur TV NIKEE - MINECRAFT NIKEE - Byl jednou jeden zivot online videa NIKEE - Hvezdna brana SG-1 StarGate online NIKEE - Pat a Mat online videa, A je to! NIKEE - big bang theory online videa

NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com